Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące skrzynek pocztowych
Niektórzy klienci otrzymali fałszywe wiadomości dotyczące rzekomej aktualizacji skrzynek pocztowych. Prosimy pod żadnym pozorem nie otwierać zawartych w wiadomości linków ani załączników.
Niektórzy klienci otrzymali fałszywe wiadomości dotyczące rzekomej aktualizacji skrzynek pocztowych. Prosimy pod żadnym pozorem nie otwierać zawartych w wiadomości linków ani załączników.
Na przełomie roku planujemy znaczne zmiany w działaniu serwerów wirtualnych. Wszystkie serwery będą działać w chmurze, wdrożymy także nowe zasady bezpieczeństwa wykonywania skryptów PHP. Zmniejszeniu ulegnie liczba adresów IP dostępnych w ofercie.
Do tej pory nasz system powiadomień o zdarzeniach na serwerach wirtualnych był wybiórczy i obejmował jedynie najważniejsze problemy: wygaśnięcie konta oraz przekroczenie limitów. W czerwcu wprowadzamy dla Państwa nowy, kompleksowy system audytu oraz raportowania nawet potencjalnych problemów występujących na koncie. Dzięki temu witryny internetowe oraz poczta elektroniczna hostowane na naszej platformie będą jeszcze bardziej bezpieczne.
Pod koniec marca 2020 udostępniliśmy nowy plugin do panelu DirectAdmin. Umożliwia on przeskanowanie plików na serwerze wirtualnym pod kątem szkodliwego kodu. Pliki zawierający szkodliwy kod i tak są blokowane na naszych serwerach już od wielu lat, jednak opcja ta daje możliwość ich usunięcia oraz zorientowania się czy witryna zawiera luki bezpieczeństwa.
Prosimy o zachowanie ostrożności i nie otwieranie linków oraz załączników w wiadomościach rzekomo pochodzących od serwisu Roundcube. Działanie to może zakończyć się infekcją komputera.
Kopie zapasowa to najważniejsza część platformy hostingowej odpowiadająca za bezpieczeństwo danych. Posiadamy autorski system na niezależnych serwerach, który pozwala na przechowywanie kopii zapasowych z kilku-kilkunastu ostatnich dni. System opiera się na mechaniźmie kopii przyrostowych i jest naszą dumą - wprowadziliśmy go jako jedni z pierwszych w Polsce!
Cyberbezpieczeństwo to problem realny a nie wirtualny. Miesięcznie odnotowujemy kilka incydentów bezpieczeństwa w naszym systemie. Dowiedz się jakie są ich najczęstsze przyczyny oraz co możesz zrobić, aby Twoja witryna internetowa i skrzynka pocztowa były bezpieczniejsze.
Nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych wchodzi w życie już 25 maja 2018 r. Jak przygotować swoją witrynę do najnowszych przepisów? Postaramy się wytłumaczyć jak to zrobić krok po kroku.
Ukrywanie adresu IP nie jest szczególnie zalecanym krokiem bezpieczeństwa, jest opcją raczej dla osób, które wymagają dodatkowych i niestandarowych zabezpieczeń witryny internetowej. Bez ukrycia adresu IP każdy może bez problemu dowiedzieć się na jakim serwerze jest umieszczona strona oraz kto jest dostawcą hostingu. Im więcej informacji o naszej witrynie posiadają potencjalni atakujący, tym więcej mają możliwości uzyskania nieautoryzowanego dostępu do witryny.
Wiele osób uważa, że jeżeli kupią dobry hosting, nic już nie zakłóci działania ich strony internetowej. Niestety, mniejsze lub większe zaniedbania powodują, że nasza witryna może nieoczekiwanie przestać działać. W niniejszym artykule podpowiemy jakie środki zapobiegawcze zastosować, aby zminimalizować ryzyko przerwy w działaniu Państwa witryn oraz poczty internetowej.
O potrzebie zabezpieczania witryn internetowych nie trzeba przekonywać nikogo. Popularność skryptów o otwartym kodzie źródłowym, takich jak WordPress lub Joomla oraz korzystanie z nich przez osoby o niewielkiej wiedzy informatycznej sprawia, że ataki na witryny internetowe oparte o tego typu rozwiązania są na porządku dziennym. Filtry bezpieczeństwa naszego hostingu codziennie blokują kilkanaście tysięcy prób najpopularniejszych ataków, jednak nie ma możliwości aby powstrzymać wszystkie, szczególnie te dotyczące najnowszych lub nieznanych luk bezpieczeństwa. Co zrobić, by zabezpieczyć witrynę przed większością ataków?