Szanowni Państwo,
w dniach 23-27 stycznia 2023 roku planujemy przeprowadzić aktualizację na naszych serwerach. Aktualizacja została zaplanowana w taki sposób, aby nie musieli Państwo wprowadzać żadnych zmian na swoich stronach WWW lub w ich konfiguracji. Prosimy jednak o sprawdzenie działania kluczowych funkcjonalności Państwa witryny.
Chcielibyśmy poinformować Państwa o niezbędnej zmianie cen naszych usług. W ostatnim czasie wszyscy doświadczamy negatywnych skutków wzrostu cen, które przełożyły się także na wzrost kosztów ubezpieczeń społecznych, wynagrodzeń dla programistów i administratorów oraz wynajmu serwerów.
PHP 8.2 to najnowsza wersja języka PHP, która została wydana w grudniu 2022 roku. W porównaniu z poprzednią wersją PHP 8.1, PHP 8.2 zawiera kilka nowych funkcji i ulepszeń.
20 grudnia zaktualizowane zostało oprogramowanie panelu DirectAdmin oraz programu pocztowego Roundcube. Aktualizacja wprowadziła zmianę wyglądu strony logowania do panelu DirectAdmin. Zmiany w konfiguracji Państwa usług nie są wymagane.
Szanowni Państwo,
w dniach 16-20 grudnia 2021 roku planujemy przeprowadzić aktualizację na naszych serwerach. Aktualizacja została zaplanowana w taki sposób, aby nie musieli Państwo wprowadzać żadnych zmian na swoich stronach WWW ani w ich konfiguracji. Po zakończeniu aktualizacji prosimy jednak o sprawdzenie działania kluczowych funkcjonalności Państwa witryn.
Szanowni Państwo, sytuacja ekonomiczna zmusza nas do podjęcia niepopularnej decyzji o zwiększeniu cen. Od 1 grudnia 2021 zmieniły się ceny serwerów wirtualnych, serwery VPS oraz certyfikatów SSL. Ceny rejestracji oraz przedłużania domen pozostają bez zmian.
Czerwiec był miesiącem niezwykle spokojnym nie tylko pod względem liczby aktualizacji ale także pod względem liczby zgłoszeń do naszej obsługi klienta oraz pod względem liczby incydentów bezpieczeństwa.
Odzyskanie stabilności w dostarczaniu wiadomości na serwery onet.pl, aktualizacje języka skryptowego PHP, serwera poczty przychodzącej oraz biblioteki curl to najważniejsze wydarzenia w maju. Zapraszamy do lektury!
W kwietniu miała miejsce aktualizacja bazy danych MySQL, filtru antyspamowego oraz antywirusowego na naszej platformie. Zmiany mogą wpływać na działanie stron opartych o najnowszą wersję Joomla.
Najważniejszymi wydarzeniami marca były: wprowadzenie szkodliwego kodu do repozytorium języka PHP, które nie wpłynęło na bezpieczeństwo naszej platformy; phishing, który mógł zostać odebrany przez naszych klientów oraz kilka aktualizacji oprogramowania. Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem marca 2021.
Niektórzy klienci otrzymali fałszywe wiadomości dotyczące rzekomej aktualizacji skrzynek pocztowych. Prosimy pod żadnym pozorem nie otwierać zawartych w wiadomości linków ani załączników.
W lutym pracowaliśmy nad optymalizacją działania platformy po grudniowo-styczniowej migracji do chmury. Przygotowaliśmy także automatyzację instalacji oprogramowania PrestaShop dla serwerów wirtualnych. Wykonaliśmy także kilka niewielkich aktualizacji oprogramowania.
W styczniu zakończyliśmy wszystkie prace modernizacyjne, które zostały zaplanowane na przełom 2020 i 2021 roku. Zmiany można śmiało nazwać rewolucją. Cała platforma została przeniesiona do chmury, wprowadzone zostały dodatkowe zasady bezpieczeństwa PHP, serwer bazy danych został zaktualizowany do wersji 8.0 a także wprowadzono dziesiątki innych zmian, niewidocznych dla klientów a usprawniające i przyspieszające pracę naszych administratorów.
W dniach 25.12.2020-03.01.2020 odbyła się dwuetapowa migracja serwerów s1.laohost.net, s3.laohost.net, s4.laohost.net i s5.laohost.net do chmury. Aktualizacji uległy także adresy IP serwerów DNS ns1.laohost.net i ns2.laohost.net. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem migracji oraz niezbędnymi zmianami w przypadku niestandardowych konfiguracji.
Na przełomie roku planujemy znaczne zmiany w działaniu serwerów wirtualnych. Wszystkie serwery będą działać w chmurze, wdrożymy także nowe zasady bezpieczeństwa wykonywania skryptów PHP. Zmniejszeniu ulegnie liczba adresów IP dostępnych w ofercie.
Listopad 2020 był jednym z najspokojniejszych miesięcy w ostatnim czasie. Niewielka liczba aktualizacji pozwoliła nam jeszcze bardziej skupić się na rozwoju naszej platformy.
W październiku nastąpił szereg aktualizacji, które pozostaną jednak bez zmian dla naszych klientów. Wszystkie aktualizacje zostały wykonane w tle i nie wymagają żadnych dodatkowych działań.
Wrzesień w LaoHost.pl był spokojny. Zaktualizowany został serwer baz danych MySQL oraz program pocztowy online Roundcube. Żadna z aktualizacji nie wymaga dodatkowych działań po stronie naszych klientów.
Sierpień przyniósł dość dużo aktualizacji, jednak większość z nich dotyczyła poprawek drobnych błędów. Żadna z aktualizacji nie wymaga działań po stronie naszych klientów.
Spóźnione, z powodu sezonu urlopowego, podsumowanie lipca. Był to chyba najspokojniejszy miesiąc w historii LaoHost.pl. Nastąpiła zaledwie jedna aktualizacja oprogramowania.
Czerwiec przyniósł nową opcję raportów bezpieczeństwa dostępną bezpłatnie dla wszystkich serwerów wirtualnych. Uaktualniliśmy także konfigurację serwera poczty SMTP, udoskonaliliśmy zaporę WWW uniemożliwiając rozsyłanie spamu z niezabezpieczonych formularzy WordPress i Joomla oraz zainstalowaliśmy kilka innych innych drobnych aktualizacji.
Do tej pory nasz system powiadomień o zdarzeniach na serwerach wirtualnych był wybiórczy i obejmował jedynie najważniejsze problemy: wygaśnięcie konta oraz przekroczenie limitów. W czerwcu wprowadzamy dla Państwa nowy, kompleksowy system audytu oraz raportowania nawet potencjalnych problemów występujących na koncie. Dzięki temu witryny internetowe oraz poczta elektroniczna hostowane na naszej platformie będą jeszcze bardziej bezpieczne.
Maj 2020 roku nie przyniósł wielu zmian na naszej platformie. Za to w czerwcu planujemy wprowadzenie nowości, która będzie miała ogromne znaczenie dla stabilności działania Państwa witryn oraz ich bezpieczeństwa. Już wkrótce uruchomimy nowy projekt, który będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich klientów korzystających z usługi "serwer wirtualny".
Nieco spóźnione podsumowanie kwietnia 2020 roku. Najważniejszą nowością jest dostęp do skanera antywirusowego w panelu DirectAdmin. Kwiecień był miesiącem spokojnym, aktualizacje zostały wydane tylko dla trzech elementów naszej platformy.
Pod koniec marca 2020 udostępniliśmy nowy plugin do panelu DirectAdmin. Umożliwia on przeskanowanie plików na serwerze wirtualnym pod kątem szkodliwego kodu. Pliki zawierający szkodliwy kod i tak są blokowane na naszych serwerach już od wielu lat, jednak opcja ta daje możliwość ich usunięcia oraz zorientowania się czy witryna zawiera luki bezpieczeństwa.
Nowy dodatek naszego autorstwa został dodany do panelu DirectAdmin, od tej pory możesz przeskanować pliki na Twoim koncie skanerem antywirusowym! Aktualizacja serwera poczty przychodzącej i wychodzącej, biblioteki cURL, interpretera PHP oraz panelu phpMyAdmin.
W marcu 2020 roku wiele osób zostało odizolowanych z powodu pandemii wirusa SARS-Cov-2. Ta niecodzienna sytuacja może być dla niektórych niekomfortowa, dla innych będzie to okazja do zrobienia rzeczy, na które nigdy nie mieli czasu wcześniej. Zachęcamy zdecydowanie do tej drugiej postawy. Czas odosobnienia może być idealną okazją aby dodatkowo zadbać o swój komputer.
Prosimy o zachowanie ostrożności i nie otwieranie linków oraz załączników w wiadomościach rzekomo pochodzących od serwisu Roundcube. Działanie to może zakończyć się infekcją komputera.
Styczeń przyniósł mnóstwo aktualizacji oprogramowania zainstalowanego na naszej platformie. Jednak najważniejszym wydarzeniem jest wprowadzenie nowej usługi: serwerów VPS z preinstalowanym panelem DirectAdmin i pełną administracją przez administratorów LaoHost.pl!
Mogą mieć Państwo wrażenie, że w LaoHost.pl nie dzieje się zbyt wiele ale to nie jest prawda. Każdego tygodnia dokonujemy aktualizacji oprogramowania naszej platformy, łatamy samodzielnie lub instalujemy poprawki drobnych błędów oraz mniejszych i większych luk bezpieczeństwa. Staramy się, aby Państwa strony internetowe oraz poczta elektroniczna działały płynnie i nieprzerwanie. Oto lista najważniejszych zmian w minionym roku.
Listopad przyniósł mnóstwo aktualizacji oprogramowania działającego na naszej platformie, obsługującego Państwa usługi. Dzięki nim strony internetowe, bazy danych oraz poczta elektroniczna mogą działać jeszcze szybciej, jeszcze stabilniej i jeszcze bezpieczniej.
Dobra wiadomość dla osób, które korzystają z przeglądarkowego klienta poczty RoundCube. Wraz z ostatnią aktualizacją pojawił się nowy szablon o nazwie Elastic. Szablon jest responsywny, co oznacza, że dostosowany jest do wielkości okna w którym jest wyświetlany. Jest zatem przystosowany do przeglądania na urządzeniach mobilnych.
Dobra wiadomość dla klientów, którzy skarżyli się na zbyt częste powiadomienia o wygasających usługach. Od tej pory częstotliwość otrzymywanych przypomnień jest konfigurowalna. CentOS 8 dołączył do dystrybucji możliwych do zainstalowania na naszych serwerach VPS. Jedno hasło do pamiętanie mniej - z poziomu panelu DirectAdmin można się zalogować do phpMyAdmin bez użycia loginu i hasła. W październiku zostało wydanych także klika ważnych aktualizacji oprogramowania zainstalowanego na naszych maszynach obsługujących serwery wirtualne.
Co nowego we wrześniu w LaoHost.pl? Przede wszystkim odświeżenie oferty serwerów wirtualnych a więc nowe plany hostingowe w tym hosting bez limitu już od 119 zł brutto/rok. Wrzesień także to mnóstwo aktualizacji oprogramowania, które obsługuje na serwerach strony naszych klientów. Zapraszamy także to zapoznania się z raportem aktywności zapory WWW oraz filtru antyspamowego.
Hosting stron internetowych to usługa oferowana przez tak wiele podmiotów, że można napotkać wszystkie możliwe konfiguracje i przedziały cenowe. Od ofert po kilkaset dolarów miesięcznie (a nawet i więcej), przez oferty taniego hostingu oscylującego w granicach kilkudziesięciu złotych za rok, do propozycji gdzie nie będziemy zobowiązani wydać nawet złotówki. Z jakich ofert warto korzystać? Czy dobry hosting musi kosztować duże pieniądze? Przyjrzyjmy się bliżej cenom usług hostingowych oraz rejestracji domen.
W sierpniu wdrożyliśmy nowy szablon panelu DirectAdmin o nazwie Evolution, uzyskując tym samym bardziej nowoczesny wygląd oraz użyteczność. Pojawiła się również nowa dystrybucja Debian 10 dla serwerów VPS. Sierpień przyniósł także sporo poprawek bezpieczeństwa oraz błędów w oprogramowaniu z którego korzystamy na naszych serwerach.
Nowoczesny, responsywny i intuicyjny szablon panelu DirectAdmin już w LaoHost.pl! W tym tygodniu wszystkie nowe konta będą zakładane domyślnie z szablonem "Evolution". Zmieni się także domyślna strona logowania do panelu. Dla istniejących już serwerów wirtualnych domyślnym szablonem pozostanie wysłużony "Enhanced", jednak w każdej chwili można samodzielnie przełączyć się na Evolution w ustawieniach konta.
Lipiec 2019 to mnóstwo aktualizacji, w tym aktualizacji bezpieczeństwa, intuicyjne moduły DirectAdmin oraz możliwość uzyskania umowy o powierzenie przetwarzania danych osobowych także dla serwerów VPS.
Najważniejszymi wydarzeniami miesiąca były zmiana siedziby firmy, wprowadzenie nowej oferty serwerów VPS w chmurze opartych o technologię KVM oraz aktualizacja filtrów antyspamowych.
Kwiecień był spokojnym miesiącem. Zainstalowaliśmy kilka aktualizacji oprogramowania oraz wprowadziliśmy drobne usprawnienia. Liczba zablokowanych ataków na witryny internetowe była mniejsza niż w ubiegłym miesiącu. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem aktualizacji i zmian.
Kopie zapasowa to najważniejsza część platformy hostingowej odpowiadająca za bezpieczeństwo danych. Posiadamy autorski system na niezależnych serwerach, który pozwala na przechowywanie kopii zapasowych z kilku-kilkunastu ostatnich dni. System opiera się na mechaniźmie kopii przyrostowych i jest naszą dumą - wprowadziliśmy go jako jedni z pierwszych w Polsce!
Cyberbezpieczeństwo to problem realny a nie wirtualny. Miesięcznie odnotowujemy kilka incydentów bezpieczeństwa w naszym systemie. Dowiedz się jakie są ich najczęstsze przyczyny oraz co możesz zrobić, aby Twoja witryna internetowa i skrzynka pocztowa były bezpieczniejsze.
Marzec to przede wszystkim wprowadzenie możliwości przeprowadzenia cesji bezpośrednio w panelu klienta. Ponieważ coraz więcej osób decyduje się sprzedać lub przekazać swoje domeny, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie usprawnienia tego procesu.
Czujesz, że Twój smartfon więcej ci zabiera, niż daje? Chcesz, odzyskać kontrolę nad swoim telefonem? Jak pokonać uzależnienie od Facbooka i Instagramu? Dlaczego warto to zrobić i jak to zrobić?
Jakie są skutki nieopłacenia serwera wirtualnego? Czy można zabezpieczyć certyfikatem SSL połączenie z serwerem, który takiego zabezpieczenia nie oferuje? Jakie są ograniczenia konfiguracji PHP w pliku .htaccess oraz jakie są dobre praktyki przy korzystaniu z bazy danych MySQL.
Propagacja DNS to czas potrzebny na rozpowszechnienie konfiguracji DNS w sieci internet. Ustawienia te nie są widoczne od razu, a nawet jest możliwe, że dwie osoby odwiedzające domenę będą uzyskiwać inne ustawienia DNS w tym samym czasie.
Podsumowanie lutego 2019 roku na naszej platformie hostingowej. Przegląd aktualizacji, raporty naszych mechanizmów bezpieczeństwa. Najważniejsza zmiana w lutym to pojawienie się na naszych serwerach wersji PHP 7.3. Nowa gałąź zawiera nowe opcje, funkcjonalności, poprawki bezpieczeństwa oraz usprawnienia wydajności.
Nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych wchodzi w życie już 25 maja 2018 r. Jak przygotować swoją witrynę do najnowszych przepisów? Postaramy się wytłumaczyć jak to zrobić krok po kroku.
Ukrywanie adresu IP nie jest szczególnie zalecanym krokiem bezpieczeństwa, jest opcją raczej dla osób, które wymagają dodatkowych i niestandarowych zabezpieczeń witryny internetowej. Bez ukrycia adresu IP każdy może bez problemu dowiedzieć się na jakim serwerze jest umieszczona strona oraz kto jest dostawcą hostingu. Im więcej informacji o naszej witrynie posiadają potencjalni atakujący, tym więcej mają możliwości uzyskania nieautoryzowanego dostępu do witryny.
Wiele osób uważa, że jeżeli kupią dobry hosting, nic już nie zakłóci działania ich strony internetowej. Niestety, mniejsze lub większe zaniedbania powodują, że nasza witryna może nieoczekiwanie przestać działać. W niniejszym artykule podpowiemy jakie środki zapobiegawcze zastosować, aby zminimalizować ryzyko przerwy w działaniu Państwa witryn oraz poczty internetowej.
Jeżeli nasza strona WWW jest już gotowa i podpięta pod hosting, możemy zgłosić ją do wyszukiwarki Google. Pierwsza wizyta robota Google na naszej witrynie zazwyczaj ma miejsce po 1-2 dniach od zgłoszenia, natomiast widoczność w wynikach wyszukiwania po kolejnych 2-3 dniach. Istnieją trzy sposoby, aby zgłosić swoją witrynę do wyświetlania w wyszukiwarce. Można (a nawet warto) wykorzystać wszystkie jednocześnie.
W jaki sposób podejść do zakupu hostingu, aby nie narobić sobie dodatkowych problemów? Przede wszystkim należy znać wymagania naszej witryny, oraz skorzystać z okresu testowego, jaki oferuje dostawca. W niniejszym artykule opiszemy co należy wiedzieć o swojej witrynie przed zakupem usługi hostingowej, oraz w jaki sposób się tego dowiedzieć.
SSH (ang. Secure Shell) to protokół umożliwiający bezpieczny dostęp do powłoki systemowej. Jako, że oferujemy SSH do wszystkich naszych kont bez dodatkowych opłat, niniejszym wpisem pragniemy zachęcić Państwa do zapoznania się z tą opcją, dzięki której możemy przyspieszyć operacje dokonywane na koncie hostingowym.
Opcji na naszym hostingu jest bardzo dużo i początkującym użytkownikom hostingu może być ciężko rozeznać się w jego opcjach. Nie wszyscy także posiadają dostatecznie dużo czasu, aby zapoznać się ze wszystkimi możliwościami. Wychodząc naprzeciw tej grupie klientów, prezentujemy najczęściej używane opcje oraz wybrane przez nas, które warto ustawić, na przykład aby zwiększyć bezpieczeństwo hostingu.
CloudFlare to serwis, który oferuje pośrednictwo między hostingiem a stroną WWW. Pośrednictwo to oferuje szereg zalet, takich jak: zwiększenie wydajności witryny, przyspieszenie ładowania witryny zawierającej wiele elementów graficznych, dodatkowe filtry bezpieczeństwa oraz zmniejszenie zużytego transferu. Jest to także opcja (pod pewnymi warunkami) na ukrycie prawdziwego adresu IP pod którym znajduje się witryna. Gorąco zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania, szczególnie, że w podstawowej wersji jest ono darmowe, a hosting LaoHost.pl jest oficjalnym partnerem serwisu.
O potrzebie zabezpieczania witryn internetowych nie trzeba przekonywać nikogo. Popularność skryptów o otwartym kodzie źródłowym, takich jak WordPress lub Joomla oraz korzystanie z nich przez osoby o niewielkiej wiedzy informatycznej sprawia, że ataki na witryny internetowe oparte o tego typu rozwiązania są na porządku dziennym. Filtry bezpieczeństwa naszego hostingu codziennie blokują kilkanaście tysięcy prób najpopularniejszych ataków, jednak nie ma możliwości aby powstrzymać wszystkie, szczególnie te dotyczące najnowszych lub nieznanych luk bezpieczeństwa. Co zrobić, by zabezpieczyć witrynę przed większością ataków?